Concurs Contabilitate 6 mai 2017

În data de 6 mai 2017, Facultatea de Contabilitate și Informatică de Gestiune a organizat prima ediție a Concursului de contabilitate pentru elevii din licee cu profil economic. La concurs au participat elevi, din clasele a XI-a și a XII-a, de la Colegiul Economic "Virgil Madgearu", Școala Superioară Comercială N Kretzulescu, Colegiul Economic "Costin C Kirițescu" și Colegiul Economic A.D. Xenopol. Pe baza rezultatelor obținute la proba scrisă, 13 elevi au primit premii de la sponsori.

După concurs, elevii ghidaţi de conducerea facultății și de studenţi-voluntari au vizitat puncte de interes ale unei viitoare vieţi de student la ASE: biblioteca, amfiteatre, laboratoare de informatică și Aula Magna.